sestdiena, 2015. gada 18. aprīlis

Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnija banku piedāvājumu klāstā atrodas jau sen, taču nebanku aizdevēju pasaulē tā ir kļuvusi par vienu no jaunākajiem un inovatīvākajiem pakalpojumiem, kas vēl vairāk atvieglo aizdevumu noformēšanas gaitu, kā arī ļauj tikt pie papildus līdzekļiem vēl ātrāk un vienkāršāk veicot dažas veiklas kustības aizdevēja mājas lapā vai speciāli izstrādātā aplikācijā jeb lietotnē.Nebanku aizdevēju gadījumā kredītlīnija ir kā virtuālā kredītkarte, kurā jums piešķirtais kredītlimits ir pieejams jebkurā laikā. To kurā brīdī un kā tērēt jums piešķirto aizdevumu nosakāt jūs pats, turklāt aizdevumu iespējams izņemt gan pa daļām, gan arī visu uzreiz.

Par kredītlīnijas lielākajām priekšrocībām varētu uzskatīt:


 • Bezmaksas aizdevuma noformēšanu,
 • Pirmo aizdevuma izņemšanu bez maksas (vairāku aizdevēju noteikumi paredz šādu opciju)
 • Procentu maksu tikai par to aizdevuma summu, kura iztērēta – ja netērē tad nemaksā neko.
 • Iespēju pašam izvelēties, cik lielu naudas summu ik mēnesi iemaksāt par iztērēto aizdevuma daļu. 

Pastāv iespēja iemaksāt minimālo mēneša maksājumu vai arī veikt lielāku iemaksu tādā veidā ietaupot uz procentu maksājumiem un samazinot atmaksas termiņa garumu.

 • Aizdevuma izmantošanu pa daļām bez atkārtotas pieteikšanās un aizdevuma noformēšanas.
 • Ērtu darbību veikšanu pašapkalpošanās mājas lapā vai speciālā lietotnē mobilajā tālrunī.

Kā pieteikties kredītlīnijai?


Kredītlīnijai var pieteikties līdzīgi kā patēriņa vai ātrajam kredītam.
Lai pieteikums tiktu apstiprināts, personai jābūt sasniegušai pilngadību (18 gadu vecumu) kā arī tā nedrīkst būt vecāka par 70 gadiem, turklāt personai jābūt labai vai apmierinošai kredītvēsturei, bankas kontam kādā no Latvijas bankām, kā arī aktīvam mobilā tālruņa numuram.

Pieteikumu aizdevumam var noformēt internetā, izvēlētā aizdevēja mājas lapā un tie tiek pieņemti visu diennakti, taču jāņem vērā, ka, ja pieteikums tiks nosūtīts ārpus aizdevēja norādīta darba laika, tā apstiprinājuma gadījumā nauda jūs bankas kontā nonāks nākamās darba dienas rītā. (Aizdevēju darba laiks parasti ir 7 dienas nedēļā - no pirmdienas līdz svētdienai ieskaitot.)

Pamācība, kā pareizi noformēt aizdevēju parti ir atrodama aizdevēja mājas lapā un ir pieejam arī noformēšanas brīdī.

Lai saņemtu aizdevuma apstiprinājumu, izvairieties no biežākajām klientu kļūdām un pārbaudiet vai visu informāciju esat norādījis precīzi.

Biežākie kredīta atteikumi saistīti ar:


 • Neprecīziem vai nepareizā secībā norādītiem personas datiem,
 • Nenorādītu informāciju,
 • Nenokārtotām parādsaistībām,
 • Kavētiem maksājumiem pie konkrētā aizdevēja,
 • Neprecīzi norādītu klienta adresi, kura nav atrodama.

Ja tomēr gadījies pieļaut kādu neuzmanības kļūdu, parasti aizdevējs cenšas sazināties ar pieteikuma aizpildītāju, tomēr ja šī iemesla dēļ tiek saņemts atteikums, gluži tāpat kā noformējot citus īstermiņa aizdevums, ikvienam ir iespēja aizpildīt jaunu pieteikumu pie cita aizdevēja, kurš piedāvā līdzvērtīgu pakalpojumu. Pateicoties nebanku aizdevēju lielajai konkurencei, aizdevumu klāsts ir patiešām plašs.