otrdiena, 2015. gada 7. aprīlis

Kuru izvēlēties – kredītlīniju vai kredītkarti?

Kopš brīža, kad jau gadiem ilgi izmantotajām banku kredītkartēm parādījusies alternatīva, nebanku aizdevēju piedāvātās kredītlīnijas vai virtuālās kredītkartes formā, daudzi nespēj izlemt, kuru no aizdevēju piedāvājumiem izvēlēties, jo abi piedāvājumi šķiet diezgan līdzīgi.

Lai sapratu, kuru izvēlēties – kredītlīniju vai kredītkarti, būtu nepieciešams abus aizdevumu piedāvājumus salīdzināt, kā arī izvērtēt to galvenās priekšrocības un trūkumus. Lai gan abi aizdevumi kalpo kā drošības spilvens gadījumā, ja nonākat finansiālās grūtības un nepieciešami papildus līdzekļi, tie tomēr nedaudz atšķiras.

Kā jau zināms, kredītkartes izsniedz bankas, piešķirot kredītlimitu vadoties pēc personas ikmēneša ienākumu lieluma un iepriekšējām kredītsaistībām jeb kredītvēstures. Kredītkarti var izmantot dažāda veida maksājumiem gan klātienē, gan internetā un tā pieejama taustāmā formā. Pa kredītkarti jāmaksā gada apkalpošanas maksa, kas atkarībā no bankas var svārstīties no 10 līdz pat 400 EUR, kā arī procentu maksa par izlietoto aizdevuma daļu.

Kredītlīnija – virtuālā kredītkarte ir visai jauns produkts tieši nebanku aizdevēju lauciņā. Noformējot kredītlīniju, klientam tiek piešķirts noteikts kredītlimits, kuru iespējams iztērēt vienā reizē vai pa daļām. Kredītlimits glabājas virtuālā aizdevēja izveidotā kontā – personīgajā profilā, no kura, to vēlamajā apjomā, var pārskaitīt uz bankas kontu un izņemt skaidra naudā vai veikt norēķinus elektroniski.Par kredītlīnijas izmantošanu nav jāmaksā noteikta gada maksa, taču, tāpat kā izmantojot aizdevumu no kredītkartes, jāmaksā procenti par iztērēto aizdevuma summu. Papildus procentu maksai, atkarībā no aizdevēja, var tikt pieprasīta arī neliela maksa par pārskaitījuma administrēšanu.

Kredītlīnijas noformēšana neizņem daudz laika, turklāt, lai izmantotu aizdevumu, nav jāgaida bankas kartes izgatavošana, jo naudu iespējams pārskaitīt uz jebkuru jums jau esošu bankas kontu.

Mainoties laikam mainās arī piedāvājumi, kuri paliek arvien mūsdienīgāki un ikdienas dzīvs ritma piemērotāki, tāpēc izvēloties kredītlīniju vai kredītkarti noteikti pievērsiet uzmanību tam, kuru no abiem aizdevumiem, jums būtu izmantot ērtāk un finansiāli izdevīgāk.