sestdiena, 2015. gada 27. jūnijs

SEB kredītlīnija

Šajā rakstā runāsim par SEB overdraftu nevis kredītlīniju, jo kredītlīniju SEB piedāvā tikai uzņēmumiem, bet uzņēmēji paši labāk zinās, kāds tieši pakalpojums viņiem vajadzīgs. Overdrafts tiek segts ar ikmēneša ienākumiem un ir paredzēts situācijām, kad rodas neparedzēti izdevumi, taču varat to izmantot arī kā “līzingu” lielākiem pirkumiem. Vārdu sakot, tas, kā lietosit overdraftu, ir pilnīgi jūsu ziņā. Šajā rakstā apskatīsim SEB piedāvāto overdrafta pakalpojumu, kā arī apskatīsim, kā tas atšķiras no citu banku piedāvātās kredītlīnijas.

Kas var saņemt SEB overdraftu?

  • Vismaz 18 gadus vecas personas ar personu apliecinošu dokumentu;
  • Tie, kam ir algas konts SEB bankā;
  • Tie, kam kontā pēc nodokļu nomaksas katru mēnesi tiek ieskaitīti vismaz 350 eiro;
  • Tie, kas ir aizpildījuši overdrafta pieteikumu un iesnieguši to kādā SEB filiālē.
SEB banka piešķir overdraftu līdz 50% apmērā no jūsu ienākumiem pēdējo 6 mēnešu laikā. Overdrafts tiek apmaksāts ar katru naudas ieskaitījumu kontā, tādējādi faktiski tie ir “mīnusi kontā”. Ar katru naudas ieskaitījumu tiek dzēsta daļa overdrafta. Piesakoties overdraftam, jāmaksā tikai 7,11 eiro par pieteikuma izskatīšanu, savukārt, kad izmantojat pašu pakalpojumu, jāmaksā tikai par izmantoto limitu. Tā, piemēram, Klienta komplekta lietotājiem procentos jāmaksā 21% no overdraftā paņemtās summas. SEB banka piešķir overdraftu, sākot no 150 līdz 1500 eiro apmērā, tātad faktiski tas ir banku atbilde “ātrajiem kredītiem”.

Kā atšķiras kredītlīnija no overdrafta?


Lai gan abi vārdi nereti tiek lietoti sinonīmiski, overdrafts būtiski atšķiras no kredītlīnijas. To visvienkāršāk izskaidrot ar kādu piemēru. Piemēram, ja jums piešķir kredītlīniju 300 eiro apmērā, tad banka katru mēnesi atskaita procentus par kredītlīnijas izlietoto summu. Ja ir izlietoti 100 eiro, tad no 100 eiro, ja 300, tad atskaita procentus no 300 eiro. Savukārt pati pamatsumma ir jāatmaksā gada beigās, beidzoties līguma termiņam, bet, protams, ir iespēja kredītlīniju pagarināt. Tādējādi, katru mēnesi ieskaitot kontā līdzekļus, iespējams

Savukārt overdrafta gadījumā, paņemot overdraftu 100 eiro apmērā, tā summai tiek pieskaitīti procenti, piemēram, 21% Klientu komplekta lietotājiem. Saņemot overdraftu par 100 eiro, būs jāatmaksā 121 eiro. Tie tiks automātiski atmaksāti, jūsu kontā ienākot naudai. Tādējādi overdrafts ir kredīts pret darba algu, kas tiek jums piešķirts debeta veidā. Tas būtiski atšķiras no kredītlīnijas tādā ziņā, ka overdrafts ir īsa termiņa, savukārt kredītlīnijas gadījumā pamatsumma jāatmaksā tikai līguma darbības beigās. Overdrafts tiek segts, jūsu kontā ienākot darba algai, tādēļ tas ir piesaistīts jūsu mēnešalgas apmēram.

Vēlam jums veiksmīgi, pārdomāti un izsvērti izmantot SEB sniegtos pakalpojumus. Lai gan kredītlīnija pieejama tikai uzņēmumiem, arī overdrafts nav slikts pakalpojums, ja to izmanto prātīgi. Overdrafts var būt jūsu drošības garants, piemēram, ceļojuma laikā vai arī kā samērā drošs kredīts, kad vēlaties iegādāties kādu lielāku preci, negaidot līdz nākamajai algai.

Nav komentāru: