svētdiena, 2015. gada 12. jūlijs

Rietumu bankas kredītlīnija

Kredītlīnija uzņēmumiem ir labs veids, kā palielināt pieejamo līdzekļu plūsmu. Rietumu banka piedāvā gan vietējiem, gan ārzemju uzņēmumiem saņemt vajadzīgos līdzekļus, noslēdzot kredītlīnijas līgumu. Rietumu banka izšķir divus kredītlīnijas veidus - akcepta kredītlīniju un bezakcepta kredītlīniju, arī sauktu par overdraftu. Šajā rakstā koncentrēti apskatīsim Rietumu bankas piedāvājumu uzņēmumiem.

Rietumu bankas kredītlīnija jūsu uzņēmumam

  • Minimālā summa - 200 000 eiro;
  • Nerezidentu uzņēmumiem - 1 000 000 eiro;
  • Maksimālais apjoms - 2 līdz 3 mēnešu uzņēmuma apgrozījums;
  • Kredītlīniju piešķir periodā no pusgada līdz gadam;
  • Kredītlīnijai nepieciešams nodrošinājums, taču tas var būt teju jebkas, sākot ar nekustamo īpašumu, aktīviem, debitoru parādiem, preču rezervēm, iekārtām, utt.;
  • Kredīts pieejams arī ASV dolāros (ņemot kredītlīniju ne-eiro valūtā, tās griesti ir ASV dolāru ekvivalents);
  • Izmantojot hipotēku (nekustamā īpašuma ķīlu), ir nepieciešams veikt tās vērtēšanu.
Ņemot kredītlīniju Rietumu bankā, ir iespējams izvēlēties fiksēto un mainīgo procentu likmi. Gluži kā privātpersonu kredītiem, mainīgā likme ir LIBOR starpbanku likme, kurai pieskaitīta bankas komisija (no 5 līdz 8 procentiem), savukārt fiksēto likmi nosaka pati banka, un šobrīd tā svārstās no 8 līdz 12 procentiem. Protams, banka nosaka procentu likmi, vadoties pēc riska pakāpes, ko rada katra uzņēmuma specifika, tādēļ nebūs iespējams pateikt, kādu procentu likmi iespējams piešķirt jūsu uzņēmumam. Pieminētās likmes un to griesti attiecas uz vietējiem uzņēmumiem; pārējiem likmi nosaka individuāli.

Pakalpojuma izmaksas ir atkarīgas no darījuma summas. Ieskatu iespējamās izmaksās varat apskatīt bankas cenrādī, taču dažas no tām ir drošas. Pieteikuma izskatīšana kredītlīnijai maksā vismaz 450 eiro (0.05% no darījuma summas), kam pozitīvas atbildes gadījumā tiek pieskaitīta menedžmenta komisija (vismaz 2000 eiro, 1.25% no darījumu summas aizdevumam līdz 500 000 eiro). Jebkurā gadījumā, Rietumu bankas piedāvātās kredītlikmes ir konkurētspējīgas, taču, lai atrastu labāko darījumu, protams, ir jāveic salīdzināšana. Tāpat jārēķinās, ka kredītlīnija paredz pamatsummas atgriešanu līguma termiņa beigās, tomēr iespējams līgumu pagarināt.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana