otrdiena, 2015. gada 18. augusts

Kas ir kredīta brīvdienas?

Vienalga, kāda veida kredītu Jūs izmantojat, var gadīties situācija, kad nomaksāt summu vairs nav tik vienkārši – piemēram, Jūs piemeklē finansiāla rakstura problēmas un Jūs nevarat atmaksāt naudu noteiktajā termiņā. Jūs varat sevi pasargāt no bojātas kredītvēstures, parādu soda procentiem un kavētiem maksājumiem, izmantojot kredīta brīvdienas. Tas ir pakalpojums, ko piedāvā gan banku, gan nebanku kreditori. Tas nozīmē, ka uz konkrētu laika posmu Jums ir iespēja atbrīvoties no kredīta maksājumiem. Par šo laika posmu vienojaties Jūs ar savu kreditoru. Kredīta brīvdienas neatbrīvo no summas maksāšanas.

Kāda veida kredīta brīvdienas man ir pieejamas?

Šis pakalpojums iedalās divos veidos – nepilnās kredīta brīvdienas un pilnās kredīta brīvdienas.
Nepilnās kredīta brīvdienas (reizēm sauktas arī par daļējām) nozīmē to, ka kādu laika posmu Jūs esat atbrīvots no mēneša maksājumu veikšanas, taču Jums jāturpina maksāt procenti. Protams, tas nozīmē, ka pilnībā atbrīvots no summas iemaksas nebūsiet, tomēr, ja gadījušās finansiālas problēmas, šis ir labs variants, lai sakārtotu savu finanšu situāciju. Iespējams, šajā laikā gūsiet iekrājumus, lai pēc tam Jūs varētu atkal atsākt maksāt ikmēneša summu.

Savukārt pilnās kredīta brīvdienas nozīmē, ka Jūs pilnībā esat atbrīvots no jebkādiem maksājumiem, arī procentu maksājumiem. Posms, kurā šis pakalpojums tiek piedāvāts, variē no viena līdz vairākiem mēnešiem. Šādu iespēju kreditori piedāvā visai reti, pārsvarā izplatītas ir daļējās kredīta brīvdienas.

Kas notiek, kad kredīta brīvdienas ir beigušās?


Tādā gadījumā Jums ir divas iespējas – vai nu pārfinansēt aizņēmumu, vai nu pagarināt savu atmaksas termiņu. Kad kredīta brīvdienas beidzas, Jums jārēķinās ar lielākiem ikmēneša kredīta maksājumiem, jo brīvdienu laikā neveiktie maksājumi tiek izdalīti uz pārējiem atlikušajiem atmaksas mēnešiem.

Turklāt Jūsu atmaksas termiņš netiks pagarināts – kredīta brīvdienas ietilpst termiņā. Jūs to varat pieprasīt savas kreditoram, taču tas ir maksas pakalpojums.

Kad tiek piešķirtas kredīta brīvdienas?


Jūs varat pretendēt uz kredīta brīvdienām, ja Jūs ir piemeklējis ārkārtas gadījums, par kuru iepriekš nebija ne jausmas. piemēram, nelaimes gadījums, bezdarbs un tamlīdzīgi. Ja Jūs esat nonācis šādā situācijā, kurā ikmēneša samaksas ritms ir apdraudēts, Jums ir jādodas pie Jūsu kreditora un smalki jāizskaidro esošā situācija. Konsultants Jums spēs ieteikt labāko veidu, kā risināt šo problēmu.
Varat izmantot šo opciju arī tad, ja vēlaties gluži vienkārši kādu laiku atbrīvoties no pilnas maksājuma summas. Ja vien skaidri zināt, ka spēsiet pēc tam atmaksāt iekavēto, varat izmantot šo iespēju.

Arī tad, ja esat students un vēlaties pabeigt iesāktās mācības, Jums var tikt piemērotas kredītu brīvdienas Jūsu studiju kredītam. Visticamāk, Jums tiks piedāvātas tikai daļējas kredīta brīvdienas, kas neatbrīvos no maksājumiem pilnībā.