piektdiena, 2015. gada 11. septembris

Latvijas pasta bankas kredītlīnija

Lai gan maz zināma privātpersonu starpā, Latvijas pasta banka (LPB) ir uzņēmēju iecienīta banka, kas piedāvā uzņēmumiem noslēgt kredītlīnijas līgumu, lai palielinātu pieejamo līdzekļu daudzumu. Ar kredītlīniju saprotams īstermiņa kredīts, kuru iespējams izmantot vairākas reizes tā gaitā; tā tiek atmaksāta ar norēķinu konta līdzekļiem, tādēļ to izmantot ir visnotaļ ērti. Ar kredītlīniju iespējams pagarināt atliktos maksājumus, iegādāties preces pirms svētkiem vai no uzņēmumiem, kas nepieļauj atlikto maksājumu, un tā tālāk. Šajā rakstā īsi apskatīsim LPB piedāvātās kredītlīnijas galvenās iezīmes.

LPB kredītlīnija

  • Summa līdz 1 500 000 eiro vai ekvivalentu ASV dolāros;
  • Termiņš - līdz 12 mēnešiem;
  • Procentu likme tiek noteikta individuāli. To sastāda risks, kuru var mazināt ar nodrošinājumu;
  • Iespējamais nodrošinājums - nekustamais īpašums, naudas līdzekļi bankā, komercķīla, cita veida nodrošinājums;
  • Uzņēmumam jābūt aktīvam vismaz divus gadus, pašu kapitāla īpatsvars - vismaz 20%, kā arī likviditāte - lielāka par vai vienāda ar 1;
  • Lai pieteiktos kredītlīnijai, jābūt aktīvam norēķinu kontam šajā bankā.
LPB kredītlīnija izceļas ar izdevīgiem nosacījumiem. Pieteikuma izskatīšana maksā 150 eiro, savukārt kredīta līguma noformēšana un izsniegšana - 0.8% no darījuma summas (min. 150 eiro). Ar pārējiem izdevumiem, piemēram, par līgumu noformēšanu un citām lietām, varat iepazīties LPB cenrādī. Lai pieteiktos LPB kredītlīnijai, jāaizpilda pieteikums, kā arī jāatnes uz banku vajadzīgie dokumenti. Arī ar tiem varat iepazīties bankas mājaslapā.

Kāpēc vajadzīga kredītlīnija?

Kredītlīnija var nodrošināt uzņēmumu ar naudas plūsmu, kā jau teikts. Tā kā kredītlīniju var izmantot tādā apjomā, kāds vajadzīgs (taču jāatceras, ka, tā kā banka ir sagatavojusi nepieciešamos aktīvus, par neizmantoto limitu tiek piemērota komisija), tā ir laba arī kā preventīvs pasākums naudas plūsmas problēmām pirms svētkiem, kad nepietiek līdzekļu vajadzīgajām precēm. Ja interesējaties par kredītlīnijas saņemšanu, jums jau noteikti ir plāns, kā to izmantot, taču varam tikai atgādināt, ka, lai gan papildus naudas plūsma ir labi un vēlami, dažreiz izmaksas, kas saistās ar kredītlīnijas noslēgšanu, nav pietiekamas, lai mazākiem uzņēmumiem atsvērtu ieguvumus.