pirmdiena, 2015. gada 5. oktobris

Kredītlīnijas noteikumi

Jau ilgu laiku kredītlīnijas piedāvā bankas, taču pēdējo gadu lielākais jaunums ir ātri un vienkārši noformējamas kredītlīnijas no nebanku aizdevējiem. Nebanku aizdevēji kredītlīniju asociē ar virtuālo kredītkarti, kuras izmantošana ir pavisam vienkārša un tajā esošais kredītlimits pieejams tieši tad, kad tas visvairāk nepieciešams.

Lai gan kredītlīnija darbojas, kā drošības spilvens un ir glābiņš finanšu grūtībās, tas tomēr ir aizdevums ar nosacījumiem, kurus nākas stingri ievērot.

Kredītlīnijas noteikumi katram aizdevējam mēdz būt mazliet atšķirīgi. Atšķiras komisijas un procentu maksas, kā arī kredītlimiti un to saņemšanas nosacījumi, taču gandrīz visi aizdevēji pēc būtības piedāvā vienu un to pašu pakalpojumu vadoties pēc vieniem un tiem pašiem noteikumiem.

Kredītlīnijas standarta noteikumi:

  • Kredītlīnija ir aizdevums, kuru iespējams izlietot visu uzreiz vai pa daļām.
  • Par aizdevumu jāmaksā tikai tad, kad tas sākts tērēt, turklāt komisijas maksa tiek aprēķināta tikai par to aizdevuma daļu, kas iztērēta.
  • Katram tiek piešķirts individuāls kredītlimits, vadoties pēc ikmēneša ienākumiem.
  • Pirms konkrētās kredītlimita daļas izmantošanas caur internetā reģistrēto pašapkalpošanās kontu jānosūta pieprasījumus to pārskaitīt uz konkrēto bankas kontu.

Kredītlīnijas atmaksa jāveic pēc rēķina saņemšanas katru mēnesi, atkarībā no tā, cik liela naudas summa ir iztērēta. Ja kredītlīnija nav izmantota, par to nav jāmaksā un tā saglabājas jūs virtuālajā naudas kontā.