pirmdiena, 2016. gada 18. jūlijs

Kredītkaršu mīti

Kredītkartes ir viens no visizplatītākajiem kredītu veidiem visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā. Šis kredīta veids ir ļoti ērts, jo saņemam karti ar kuru varam norēķināties, no kuras varam noņemt skaidru naudu un ar kuru varam veikt maksājumus un tamlīdzīgi. Šis ir ļoti ērts kredīta veidu, jo nav nepieciešams atkal un atkal aizņemties. Mums nav jāpiesakās kādiem kredītiem, jo kredīts ir pastāvīgi pieejams. Taču, lai cik šis kredītu veids nebūtu populārs, joprojām pastāv dažādi mīti par kredītkaršu lietošanu un būtību.

Mīti ir dažādi, piemēram, kredītkartei var nebūt maksimālā kredīta limita. Tiek maldīgi uzskatīts, ka ir kādas kredītkartes kurām nav ierobežojumu tam, cik lielu naudas summu tās īpašnieks var iztērēt. Šis mīts attiecas uz augstākās kvalitātes kredītkartēm, zelta un platīna kartēm. Visām kredītkartēm ir noteikts limits. Banka izvērtējot attiecīgā klienta maksātspēju, iespējas, finansiālo stāvokli piešķir attiecīgu limitu, kura sasniegšana nozīmē, ka ar šo karti vairs nevar norēķināties līdz brīdim kad ir segts iztērētais. Protams, platīna kartes īpašnieks, kurš pelna ļoti lielas naudas summas vai kāds miljonārs, var saņemt ļoti lielu kredīta limitu, bet tas nenozīmē ka tāda nav. Kredītkarte izsniedz kredītu, līdz ar to ir saprotams, ka šim kredītam ir kāds maksimālais ierobežojums. Neviena banka neizsniegs 300 tūkstošus bez papildus nodrošinājuma, pat tad, ja jums ir iespējas to atmaksāt.

Tiek arī maldīgi uzskatīts, ka atmaksājot savu kredītu katru mēnesi, banka neko nepelna. Parasti, par pirmo mēnesi nav jāmaksā komisijas maksa. Tātad, ja atmaksājat iztērēto jau mēneša laikā, jums nav jāmaksā komisija par šo aizdevumu. Tomēr banka pelna jebkurā gadījumā. Pat bez komisijas par kredītu jūs maksājat kartes gada maksu un citus kartes apkalpošanas izdevumus. Tāpat, banka saņemt noteiktu procentu skaitu no katra jūsu pirkuma kā transakcijas komisiju. Bankai ir daudzi veidi kā pelnīt papildus jūsu maksātajai komisijas maksai. Tieši tādēļ, kredītkartes ir tik izplatītas, jo bankas ir spējīgas izmantot šo pakalpojumu, lai pelnītu pietiekošu peļņu.

Daudzi uzskata, ka kredītkartēm ir uzlikti kādi minimālā pirkuma ierobežojumi. Patiesībā šādu ierobežojumu nav, vismaz ne no bankas puses. Pārdevēji var izvēlēties noteikt kādu limitu, piemēram 5 eiro. Tas tiek darīt, jo, kā jau iepriekš minēts, banka iekasē transakcijas komisijas maksu. Līdz ar to, ja iepērkamies par 1 eiro, tad pārdevēja peļņa ir ļoti minimāla vai pat vispār nav, jo nākas maksāt arī bankai. Tādēļ ir iespējams saskarties ar šādu limitu no pārdevēja puses.

Visiem ir zināms, ka kredītkartes piedāvā dažādus papildus labumus. Īpaši izteikti tas ir jaunajiem klientiem. Lai arī kredītkartei vienmēr ir kādas īpašas atlaides veiklos, restorānos un tamlīdzīgi, jaunie klienti var saņemt ko papildus vēl šim. Tiek uzskatīts, ka saņemot šos labumus vienreiz, vairs nav iespējams tos saņemt atkārtoti. Patiesībā, kredītkaršu tirgū ir ļoti sīva konkurence un ir iespējams mainīt kartes katru gadu. Līdz ar to, ir iespējams saņemt jaunākos un labākos piedāvājumus atkal un atkal. Nav nepieciešams izmantot lielus kredīta daudzumus, lai saņemtu noderīgas priekšrocības no šiem piedāvājumiem.

Kredītkartes ir ļoti noderīgas, bet ir jāsaprot ka, kā ar visu, arī par tām ir pozitīvas un negatīvas atsauksmes. Cilvēki ir ar tām saskārušies un ir tie kas nav. starp visu šo informāciju rodas mīti. Ne visi no tiem atbilst patiesībai un mums kā klientiem ir pienākums pašiem pārliecināties par patiesību.