ceturtdiena, 2016. gada 4. augusts

Kredītkarte

Pasaulē ir pieejami dažādi kredītu veidi. Katram no tiem ir savas priekšrocības un savi trūkumi. Tieši šī iemesla dēļ, dažādi kredītu veidi ir piemēroti dažādām dzīves situācijām. Tādi kredīti kā ātrie kredīti un patēriņa kredīti ir paredzēti dažādu izdevumu, pirkumu un maksājumu veikšanai. Šādā veidā jūs iegūstat visu nepieciešamo summu uzreiz un atmaksājat to vienā vai vairākos maksājumos. Ļoti līdzīgi darbojas kredītkartes. Taču šeit, jums ir pieejama noteikta naudas summa, kuru varat izmantot nepieciešamības gadījumā un nav jāizmanto tā visa. Attiecīgi arī atmaksa notiek par izmantoto naudas summu.

Kredītkarte ir ļoti populārs aizdevumu veids. Tā sniedz zināmu drošību, jo nauda ir pieejama jebkurā laikā un nav nepieciešams pieteikties aizdevumam un tamlīdzīgi. Ja jūs esat saņēmuši kredītkarti, tad attiecīgā naudas summa ir pieejama uz jūsu bankas kartes visu laiku. Protams, iztērējot pieejamo limitu, jums nāksies veikt atmaksu un tā būs ar procentiem, bet šī iespēja ir daudz ērtāka, īpaši, ja bieži aizņematies ātros kredītus.

Latvijā populārākās ir trīs kredītkartes:

  • VISA
  • AMERICAN EXPRESS
  • MASTERCARD
Šīs kredītkartes ir iespējams saņemt Latvijas bankās. Attiecīgi šīs kredītkartes iedalās vairākos līmeņos. Katrs no šiem līmeņiem sniedz lielākas privilēģijas saviem īpašniekiem un ir arī dārgākas. Šīs kartes var būt vienkāršas kredītkartes vai, piemēram, zelta vai platīna kartes. Platīna kredītkarte ir visdārgākā un visprestižākā kredītkarte. Tā ir piemērota tikai cilvēkiem kuru ienākumi ir pietiekoši lieli, jo ir augstas prasības šīs kartes saņemšanai un tās izmaksas ir proporcionāli lielākas ka citām.

Tieši dažādās privilēģijas atšķir kredītkartes no citiem kredītiem un kredītlīnijām, jo sniedz papildus labumus saviem klientiem. Piemēram, noteiktos veikalos, restorānos varat saņemt atlaides. Dažādi pasākumi pieejami par izdevīgākām cenām un tamlīdzīgi bonusi, lai sniegtu ne tikai naudu, bet arī paaugstinātas klases servisu cilvēkiem, kas ir gatavi maksāt par privilēģijām.

AMERICAN EXPRESS platīna karte ir ļoti reti sastopama, jo tās īpašniekiem ir jābūt jau ļoti turīgiem. Šādas kartes, visticamāk, mēs nesastapsim kādā mazā veikaliņā tīri pašsaprotamu iemeslu dēļ. Šī karte nesniedz tikai iespēju aizņemties, tā sniedz ļoti daudzus un dažādus pakalpojumus vēl papildus naudai. Jebkurai kredītkartei ir savas priekšrocības, bet platīna karte jūs ieved ļoti īpašā klubā un tajā jūs saņemat atbilstoša līmeņa servisu.

Kredītkarte ne visiem ir pieejama un ne visiem tā būtu jācenšas iegūt. Jāsaprot, ka tā dod iespēju iekulties parādos ļoti ātri un vienkārši. Ja nauda ir pieejama, tad to gribētos iztērēt, bet ir jāapzinās savas un savu finanšu robežas. Pirms kredītkartes ņemšanas ir jāsaprot ka par to būs jāmaksā neskatoties uz to vai izmantosiet pieejamo naudu. Zemākās kategorijas kartēm šīs izmaksas, protams, ir zemākas, bet tās tomēr ir izmaksas un tās ir jāņem vērā.

Pozitīvs faktors ir tas, ka bankas ļoti rūpīgi pārbauda kam izsniegt kredītkartes un ne visi var tās saņemt. Protams, nepieciešamības gadījumā tas nav pozitīvi, bet ir jāsaprot, ka banka neuzskata, ka spēsiet tikt galā ar atmaksu par summām kuras nāksies maksāt. Kredītkartes saņemšanai ir jāiziet tāds pats process kā kredīta saņemšanai. tiks pārbaudīta jūsu kredītu vēsture, maksātspēja un cita informācija. Jo augstākas klases karte, jo prasīgākas ir šīs prasības. Kredītkarte ir lielisks veids ka risināt dažādas vajadzības, bet ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai neradītu vēl lielākas problēmas.