piektdiena, 2016. gada 12. augusts

Kredītkartes mūsu dzīvē

Mūsdienās aizvien biežāk sastopamies ar bezskaidras naudas darījumiem, tas ne tikai atvieglo mūsu dzīvi, bet padara mūsu ikdienu ērtāku. Daudzi cilvēki uzskata, ka viņu dzīve bez kredītkartēm nemaz nebūtu iedomājama, jo liela daļa ir atradinājusies no skaidras naudas, jo kāpēc gan tā jānēsā līdzi, ja kabatā vai makā var ievietot vienu mazu plānu kartiņu, kurā ir visa Jūsu nauda? Tieši tāpat – kredītkartes lietošana bieži vien ir daudz ātrāka nekā skaidras naudas darījumi.

Gandrīz jebkurā lielveikalā pasaulē ir sastopami karšu termināļi, kurā pēc pirkuma noskenēšanas ir jāievieto sava kredītkarte, jāievada sava parole un viss, Jūs esat norēķinājies par saviem pirkumiem. Bet ar skaidru naudu bieži vien, tiek izdots atlikums, un tad nauda vēl ir jāpārskaita, jo nevar būt drošs, ka nauda tiek izdota precīzi.

Pirmā kredītkarte tika izmantota, salīdzinoši tālajā 1951. gadā. American Express – tieši ar šādu nosaukumu, bija iznākusi pasaulē pirmā kredītkarte.

Sāksim ar to, ka kredītkartes izmanto jau aptuveni 36% iedzīvotāju, kas atrodas Latvijā. Šāda statistika nākusi no 2014. gadā veiktā pētījuma, ko veikusi „Citadele”. Gandrīz katru dienu, savā ikdienā kredītkartes lieto aptuveni 20 % no Latvijas iedzīvotājiem.