trešdiena, 2016. gada 7. septembris

Kredītkaršu veidi

Kādi tad īsti ir tie kredītkaršu veidi un kāda ir to atšķirība? Pasaulē ir tikai četri oficiāli kredītkaršu ražotāji.

Sāksim ar pašu lielāko pārstāvi šajā jomā. Kurš, gan nezina MasterCard un kuram tāda nav bijusi? Šī ir viena no pasaulē lielākajām kredītkaršu kompānijām. Tā radās tālajā 1966. gadā, bet savu īsto jeb patreizējo nosaukumu ieguva vien 1979. gadā. Tāpat MasterCard nodrošina dažādus finanšu pakalpojums, kas ir papildus pluss šāda veida kompānijai!

Tālāk seko Visa! Gandrīz ikvienam Latvijas pilsonim, kurš lietojis kredītkarti, ir bijusi tieši Visa kompānijas kredītkarte! Saka, ka Visa esot bijusi otrā oficiālā kredītkarte, pa taisno pēc MasterCard, taču informācijas patiesumu ir grūti spriest. Tieši tāpat, kā MasterCard – Visa sniedz dažādus finanšu pakalpojumus. Visa apgrozījums katru gadu ir vienkārši milzīgs! 2009. gadā tās apgrozījums bija vien 4,4 triljoni ASV dolāru, iespaidīgi vai ne ?

Tālāk seko American Express, kas savus pirmsākumus sāka Ņujorkā, tieši tāpēc šis kartes veids ir tik ļoti izplatīts gandrīz visā Amerikā. Tieši tāpat, kā pārējās – šī kredītkaršu kompānija sniedz dažādus finanšu pakalpojumus. American Express pirmās kartes bija pieejamas tikai ap 1980. gada vidu.
Ceturto vietu ieņem Discover, tomēr par nožēlu, ļoti daudzi cilvēki šādu karti nemaz nezina. Nodarbojas ar dažādu sfēru finanšu pakalpojumiem. Pirmā kartes tika izlaistas 1985. gada beigās. Tiesa jāsaka, ka Discover piedāvā salīdzinoši izdevīgus kredītnoteikumus. Tomēr šī kompānija pēdējo gadu laikā ir iekūlusies vairākās globālās problēmās, kuru dēļ, pār Discover birst dažādas negatīvas atsauksmes.

Latvijā, katra banka piedāvā savus kredītkaršu veidus, taču pa lielam tie nekādā veidā neatšķiras, jo vienalga – kredītkartes nosaukums būs vai nu MasterCard, Visa, American Express. Toties Discover kredītkartes Latvijas bankas nepiedāvā. Katra banka izvēlas kādu karšu veidu sniegt un piedāvāt saviem klientiem. Tomēr der atcerēties, ka gandrīz jebkura kredītkarte Latvijā būs ar MasterCard uzrakstu. Nākamā un mazākā daļa būs tieši Visa. Visticamāk bankām no MasterCard tiek izteikti labāki un saistošāki piedāvājumi, tieši šī iemesla dēļ MasterCard ir viena no visizplatītākajām kredītkartēm Latvijā un, ne jau tikai tāpēc, ka tās ir tik parocīgas, bet tāpēc, ka tām ir ļoti izdevīgi nosacījumi.