ceturtdiena, 2016. gada 10. novembris

Ko tad īsti izsaka taupības režīms?


Vienkārši runājot, tas ir dzīves stils periodos, kad vajadzīgs līdzekļu palielinājums. Šādos posmos mēs cenšamies iepirkties retāk, tērēt mazāk, pārvērtējam savas vajadzības un vēlmes. Tas nozīmē, piemēram, izveidot iepirkšanās paradumus, kas sekmē naudas ietaupījumu. Parastais ieteikums - iepērcieties saskaņā ar iepriekš sastādītu sarakstu. Kad Jums ir skaidrs, kas vajadzīgs, pastāv mazāks risks spert sānsoli kārdinājumu un vilinājumu virzienā. Izvirziet kādu summu, kuru nedrīkstat pārsniegt, un tērējiet atbilstoši iecerētajam. Var izmantot prāta apmānīšanas paņēmienu - domājiet, ka Jūsu ienākumi ir mazāki, nekā tie patiesībā ir.

Taupības režīmam piestāv dažādi izpildījumi. Tas var būt pavisam askētisks, kad atsakāties no ballītēm un kafejnīcām, vakariņojat tikai mājās, izveidojat paradumu pasniegt paštaisītas dāvanas, paši sev šujat apģērbu un vingrojat pēc individuāla plāna mājās uz paklājiņa, nevis sporta klubā. Taupīt varat ar lozungu, piemēram - es vēlos saglabāt veselīgu vidi vai gribu aizbraukt ceļojumā. Pirmajā gadījumā taupiet ne vien naudu, bet rūpējieties arī par dabu. Ejot prom no mājām, izņemiet elektroierīces no kontakta, nosiltiniet logus, durvis, jumtu un ārsienas; vairāk staigājiet ar kājām; nepērciet plastmasas maisiņus un produktus plastmasas iepakojumā; izmantojiet mājsaimniecībā ražot dabīgo kompostu minerālmēslu vietā. Ja vēlaties taupīt kādam mērķim, centieties katru dienu veikt vismaz vienu ietaupījumu, kaut vai bulciņas un kafijas vietā mājās pagatavot sev tasi smaržīgas tējas ar medu. Tomēr visefektīvāk ir uzreiz pēc algas saņemšanas konkrētu summu ieskaitīt depozīta kontā.

Pastāv dažādas lojalitātes kartes, kas palīdz ietaupīt. Tādas piedāvā gan pārtikas lielveikali, gan saimniecības un būvmateriālu preču veikali, grāmatnīcas un kultūras iestādes - opera, teātri, koncertzāles. Tās piedāvā atlaides un izdevīgus pirkumus. Noderīga ir arī informācija par dienas atlaidēm, kuru var uzzināt mājaslapās vai norādēs veikala plauktos.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana