piektdiena, 2018. gada 8. jūnijs

Kā atbrīvoties no kredītu cikla?

Ātrie kredīti internetā ir īstermiņa aizdevumi, kuriem raksturīga ērta un ātra iegūšana, bet salīdzinoši augstas procentu likmes. Šie aizdevumi ir kļuvuši par nozīmīgu alternatīvu tradicionālajiem banku kredītiem, tomēr to ērtā pieejamība ir radījusi situācijas, kad cilvēki tos izmanto neapdomīgi, kā rezultātā tie iekļūst nebeidzamā kredītu ciklā un nespēj no tā tikt ārā. Kad cilvēki jautā: ”Kā atbrīvoties no ātrajiem kredītiem?”, pirmais ieteikums šķiet ir – vispirms nomaksā vienu un tad ķeries pie nākamā. Tomēr šis risinājums var nebūt pats labākais, jo soda procenti par otru kredītu, kuru Tu izvēlēsies nemaksāt, būs lieli un ilgtermiņā varēs pasliktināt vēl vairāk Tavu finansiālo situāciju. Lai atbrīvotos no ātrajiem kredītiem, ir jāizprot sava finansiālā situācija un jāievēro zemāk minētie ieteikumi.

Nekrīti izmisumā – apskati sava konta bilanci


Lai gan ātrie kredīti internetā pārsvarā tiek reklamēti negaidītiem un neatliekamiem izdevumiem, nav noslēpums, ka liela daļa patērētāju tos izmanto ikdienas tēriņiem – rēķini par dzīvokli, apģērbs, pārtika. Kredīta ņemšana šādu izdevumu segšanai ir galvenais iemesls tam, kāpēc cilvēki nonāk kredītu gūstā, tādēļ pirmais solis, lai atbrīvotos no pārlieku lielajām kredītsaistībām, ir savu finanšu izanalizēšana un sakārtošana – mēnesi pavēro, cik daudz naudas Tu tērē tādām lietām kā izklaides pasākumi vai jauns apģērbs. Rūpīgi izvērtējot savu budžetu, Tu noteikti atradīsi veidus, kā ietaupīt, kā rezultātā ātrie kredīti internetā un to atmaksa Tev nesagādās tik lielas galvassāpes.

Neaizņemies vēl vairāk

Nonākot finansiālās grūtībās un situācijā, kad Tev jau ir vairāki kredīti, galvenais ir apzināties, ka arvien jaunu aizdevumu ņemšana nebūs pareizais risinājums, jo tas tikai palielinās Tavas kredītsaistības. Arī tad, ja Tev ir izdevies atdot visus paņemtos aizdevumus, uzreiz nemeklē nākamo, jo tas parāda to, ka Tavas finanses nav sakārtotas atbilstoši Tavai šī brīža situācijai.

Apsver kredītu apvienošanu

Ātrie kredīti internetā šobrīd var arī tikt apvienoti vienā patēriņa kredītā – šādu pakalpojumu piedāvā vairāki nebanku kreditori un tas var dod šādas priekšrocības:

  • Vieglāk pārvaldīt savas kredītsaistības, jo vairāku kredīta maksājumu vietā Tev ir jāveic tikai viens;
  • Mazāks ikmēneša procentu maksājums;
  • Iespēja pieteikties kredīta brīvdienām.

Lai nenonāktu situācijā, kad ir nepieciešams meklēt risinājumus, kā atbrīvoties no pārlieku lielajām kredītsaistībām, pirms kredīta ņemšanas izvērtē tā nepieciešamību, kā arī savu maksātspēju!